В приватизацію 200 державних підприємств

За результатами засідання Кабінету міністрів України, яке відбулося 12 серпня 2020 року, в ФДМ (Фонд державного майна) було передано близько 200 державних підприємств для їх подальшої приватизації.

Як показує практика, реалізація майна, що перебуває у державній власності, через систему Прозорро.Sale, вказує на перспективність ініціативи і зацікавленість з боку інвесторів. Під приватизацію потрапляють держкомпанії як в складі повного майнового комплексу, так і окремими частинами. При цьому продажі найчастіше піддаються збиткові активи, які не вигідно і часом безглуздо містити за рахунок бюджету. Вже запланована приватизація 737 підприємств. А з початку поточного року ФДМ вже провів через систему Прозорро успішних 269 продажів на суму близько 1,65 мільярда гривень.

Про ситуацію так висловився прем'єр-міністр України Денис Шмигаль: «Головними умовами приватизації ми бачимо збереження і збільшення робочих місць, сплати податків, а також інвестиції в відповідне підприємство. В Україні понад 3 тисячі державних підприємств. І жодне українське Уряд не зміг ефективно управляти такою кількістю підприємств. Тому ми продовжуємо рух в сторону приватизаційних процесів на відкритих і чесних конкурсах».

ІНШІ СТАТТІ

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення