Порушення при здійсненні державних закупівель

На підставі аналізу роботи Держаудитслужби, що займається перевіркою державних закупівель, можна зробити висновок про неефективність даної служби і незадовільної її роботі. До такого висновку прийшли в Тransparency international (неурядової всесвітньої організації, що займається боротьбою з корупцією і дослідженнями рівня корупції в різних країнах).

Згідно з висновками цієї організації можна сказати, що держава і дана служба зокрема, не збирається виявляти порушення при здійсненні держзакупівель, і тим більше карати за це. Контролю фактично не існує з боку держави, але це і зрозуміло, корупція і чиновники нероздільні в нашій країні.

Так за період з вересня 2018 року по кінець минулого 2019 року дана служба перевірила тільки 1,79% з усіх закупівель, при цьому виявивши порушення в 92% проведених процедур. Методом екстраполяції легко припустити, що кількість порушень в інших 98,21% закупівель проводиться приблизно з тим же результатом. Аудитори даної служби не мають належного навантаження, перевіряючи 3 аукціони в місяць замість оптимальних 10-ти.

За весь 2019 рік було виписано всього 43 адміністративних штрафа. І навіть зміни в Законі «Про державні закупівлі», які дають право Держаудитслужбі виписувати штрафи без рішення суду, не змінили особливо картини. За 3 місяці роботи після змін в законодавстві було виписано всього 64 штрафи.

Також вважають і в самому ДП «Прозорро» з цього приводу: «Сьогодні ми змушені визнати, що ефективного контролю у сфері закупівель не існує. Незважаючи на те, що Держаудитслужбі надані відповідні інструменти і повноваження, якісних змін в їх діяльності не відбувається. Ми не бачимо стратегії розвитку служби, ефективних заходів превенції порушень, підвищення якості роботи аудиторів тощо. Саме безкарність у сфері державних закупівель сьогодні перекреслює всі досягнення в цій сфері і заважає її розвитку, і зростання довіри бізнесу до системи».

Аналіз роботи Держаудитслужби вказує на те, що порушення при здійсненні державних закупівель залишаються безкарними
ІНШІ НОВИНИ

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення