Обмеження на ринку нерухомості в Україні. Які квартири не можна продавати

Готується заборона продажу нерухомості в Україні. Це стосуватиметься продажу деяких квартир, які надто часто відчужуються. Таким чином уряд має намір створити перешкоду для шахраїв, які захоплюють чужі квартири рейдерським способом.

Міністр юстиції Денис Малюска повідомив: Обмеження, які будуть зняті, а які запроваджено. Як саме найближчим часом розвиватиметься ринок житла.

На даний момент ринок житла в Україні коштує

З перших днів війни і до теперішнього часу для запобігання мішенницьким схемам закрито доступ до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

"Робота реєстру прав на нерухоме майно обмежена, зокрема у зв'язку з можливими шахрайськими схемами", – повідомив Денис Малюскі.

Д. Малюски також розповів, як функціонує одна з найпопулярніших схем шахрайства. Шахраї створюють ну кількість фірм, які перепродують один одному квартиру кілька разів поспіль. Помічено, що за один день може статися кілька угод із однією квартирою. Після того, як відбувається велика кількість угод, визначити справжнього власника квартири практично неможливо, як і спроба отримання компенсації за завдані збитки від аферистів.

Боротьба з рейдерами

Зараз в уряді розробляють механізм, який виключив би ймовірність нескінченного процесу перепродажу однієї квартири. Як було сказано, Кабмін хоче заборонити продаж нерухомості, яка була ним придбана менше ніж місяць тому. Подібна заборона завдасть удару за схемами фаферистів і виключить можливість незаконного заволодіння квартирами.

Відкриття Держреєстру нерухомості

Відкриття Державного реєстру нерухомості заплановано протягом найближчого місяця, що дозволить знову запустити ринок житла, проводити операції купівлі-продажу квартир. Але, поки такі операції з нерухомістю можна буде проводити тільки на територіях, розташованих поза зоною бойових дій.

Реєстр відкритий лише для реєстрації новобудов. Це цілком виправдано, оскільки якщо новобудову буде зруйновано, то забудовник зможе отримати за неї компенсацію лише в тому випадку, якщо за ним буде зареєстровано право власності на цю нерухомість.

"Це реєстрація нового майна, відповідно, ризик крадіжки мінімальний. Відповідно ми таку операцію додали", - пояснив чиновник.

Обмеження на ринку нерухомості в Україні. Які квартири не можна продавати
ІНШІ НОВИНИ

Статті на тему

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення